Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminne Dożynki

Dożynki gminno-parafialne, „zaopatrzone” w piękną pogodę i atrakcyjny program rozrywkowy, odbyły się w tym roku w Baborowie, w

 

Dożynki gminno-parafialne, „zaopatrzone” w piękną pogodę i atrakcyjny program rozrywkowy, odbyły się w tym roku w Baborowie, w niedzielę 11 września.

Po uroczystej mszy dożynkowej starostowie - Brygida Bolik i Bernard Komorek, zaproszeni goście, przedstawiciele baborowskiego samorządu, delegacje sołectw z koronami dożynkowymi, dzieci i młodzież z baborowskich przedszkoli i szkół, przeszli w korowodzie dożynkowym ulicami miasta do parku miejskiego.

W części oficjalnej, po przekazaniu przez starostów dożynkowego chleba, gospodarz gminy – Burmistrz Eugeniusz Waga , krótko podziękował rolnikom za ich trud a następnie tymże chlebem podzielił się z obecnymi w amfiteatrze mieszkańcami gminy i przybyłymi na uroczystości gośćmi.

Rozrywkową część imprezy rozpoczął program dla dzieci „Wesołe śpiewanki Zbynia i Anki”. Potem dorosłą publiczność bawił kabaretowo Janusz Benesz z zespołem. Wieczorem amfiteatr rozbrzmiewał włoskimi przebojami w wykonaniu zespołu „Acapulco” a na zakończenie, tradycyjnie już, odbyła się plenerowa zabawa taneczna. Baborowianie i goście bawili się przy muzyce zespołu „Abstrakt” do późnych godzin nocnych.

Niewątpliwą atrakcją imprezy było bractwo rycerskie „Dręgowie znad górnej Odry”, które rozłożyło się obozem u wejścia do parku. Oprócz obejrzenia sprzętów z epoki, można było postrzelać z łuku, powalczyć na miecze i przymierzyć rycerską zbroję.

Jak co roku w organizację dożynkowej imprezy zaangażowany był cały sztab ludzi: pracownicy Urzędu Miejskiego, szkolnej kuchni, Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu, nauczyciele baborowskich przedszkoli. Wszystkim, którzy wnieśli jakikolwiek wkład w dożynkowe przygotowania serdecznie dziękujemy.Organizatorzy 

 

Wersja XML